KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

5 dôvodov, prečo by ste pri kúpe okien mali zvoliť eurookná

Kúpa nových okien sa u mnohých ľudí v posledných rokoch rovná kúpe plastových okien. Čím to je, že sa akosi automaticky uchyľujeme práve k tejto alternatíve? Prečítajte si, prečo by ste mali uvažovať aj nad kúpou eurookien.

Nepredstavujte si teraz pod pojmom drevené okná tie staré, ošarpané okná, ktoré vidíte na nezrekonštruovaných bytoch a domoch postavených ešte za prvej republiky a možno aj skôr. Dnešné drevené okná sú elegantné, estetické a moderné. Prečo by ste ich pri výbere nových okien nemali obísť?

1.    Prírodný materiál

Ako nám je asi všetkým jasné, drevo je prírodný materiál. Najčastejšie sa pri výrobe eurookien používa drevo zo smrekov, borovíc, smrekovcov a dubov. Treba tu však prihliadať aj na stupne tvrdosti dreva, od ktorých sa odvíja aj životnosť okna. Smrek je najmäkším variantom a dub je zase najtvrdší. Zväčša však tiež platí, že čím tvrdšie okno, tým aj vyššia cena.

2.    Životnosť

Ako sme už spomenuli, životnosť okna sa odvíja aj od tvrdosti dreva, z ktorého je vyrobené. Nemyslite si však teraz, že ak zvolíte drevené okno zo smreka, ktorý je najmäkši, tak o 10 rokov musíte meniť okno. Vôbec nie! Aj to okno vyrobené z najmäkšieho smreku má životnosť dlhšiu ako napríklad také plastové okno.Bojíte sa, že po sebe nezanecháte žiadne dedičstvo? Buďte si istí, že s dreveným oknom zo smreka po vás predsa len čosi ostane. Takéto okno totiž vydrží aj 100 rokov. A okno z duba dokonca až 300! Nezabúdajte však, že to všetko závisí aj od správnej starostlivosti, ktorú pri drevených oknách naozaj neradno podceňovať.

3.    Estetickosť

Niet pochýb o tom, že ďalším dôvodom, prečo sú eurookná skvelou voľbou, je aj ich dizajn. Drevo je ekologickým, prírodným materiálom, ktorý priam vyžaruje útulnú atmosféru. Nielenže váš domov udomácni, zútulní a dodá mu vôňu lesa, ale dodá mu zároveň aj vítanú eleganciu.

4.    Flexibilnosť

Pod pojmom flexibilnosť eurookien máme na mysli fakt, že drevené okno je možné vyrobiť v akomkoľvek tvare. Potrebuje trojuholníkové okno? Guľaté? Lichobežníkové? Alebo niečo ešte netradičnejšie a originálnejšie? Nie je to vôbec problém.

Ak už máte vybraný váš netradičný tvar, ešte originálnejší môžete byť aj vďaka obrovskému množstvu farebných variácií, ktoré poskytujú laky. Tie sú navyše odolné voči vode a mechanickému poškodeniu.

5.    Úspornosť

Niekto sa možno domnieva, že drevené okno netesní tak ako plastové. Domnieva sa však zle. Drevo má výborné tepelno-izolačné vlastnosti, ktoré dokážete ešte zvýrazniť použitím izolačných dvojskiel a trojskiel. A nemusíte sa báť, že sa to časom zmení. Drevo ani po rokoch nijako nemení svoje technologické vlastnosti.

Ešte stále je pre vás kúpa okna kúpou plastového okna?

 
Počkajte prosím...