KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

5 dôvodov, prečo vymeniť starú garážovú bránu za rolovaciu

Garážová brána je jednou z vecí, ktoré by mali byť predovšetkým bezpečné. Nechcete predsa, aby ohrozila zdravie vás alebo niekoho z vašej rodiny. A preto si poďme povedať, prečo je lepšia nová garážová brána ako tá, ktorá už niekoľko rokov dosluhuje.

Garážové brány rozdeľujeme na sekciové, rolovacie či (dvoj)krídlové. Rolovacie brány sú vhodné pri obmedzenom priestore, pre garáže pri panelákových bytoch alebo komerčné využitie. Sú skutočne praktické a jednoduché. Na výber máte z rôznych farieb a povrchových úprav.

1. Lepšia izolácia

Osvedčené prvky sú hliníkové lamely so zateplením alebo bez neho. Hliník je odolný materiál, ktorý vydrží aj nepriaznivé počasie. S polyuretánovým alebo polystyrénovým zateplením bude vaše auto v bezpečí aj v zime.

2. Jej dizajn si môžete prispôsobiť

Dizajn je dôležitý. Aj keď chcete, aby bola vaša garážová brána najmä bezpečná, mala by nejako vyzerať. Výber z rôznych napodobenín dreva a farby v odtieňoch RAL je samozrejmosťou.

3. Automatické ovládanie

Majte pohodlie na dosah! Ak ste si garáž postavili sami ešte kedysi dávno, je pravdepodobné, že na ňu automatický pohon nemáte. Klasické výklopné brány niekedy „dajú zabrať”, keď ste unavení z práce. Oveľa praktickejšie je zaobstarať si rolovaciu bránu na elektronické ovládanie. Takisto však môžete ostať pri klasike a otváraní navíjacou pružinou.

Pri automatickom ovládaní máte aj záložné riešenie, keď vypadne elektrina – núdzový otvárač dverí. Zabezpečí to, že bránu ľahko otvoríte v tomto prípade manuálne.

4. Dvojnásobná úspora miesta

Zaberá málo miesta a využíva sa najmä do komerčných objektov. Neznižuje strop interiéru na rozdiel od sekcionálnej brány, na ktorú treba využiť priestor nad stropom aj po bokoch na namontovanie mechanizmu. Takisto je úsporná v porovnaní s dvojkrídlovou bránou, na ktorú treba priestor pred garážou. Rolovacia brána je zárukou priestorového minimalizmu.

5. Aj do postavenej garáže

Výhodou rolovacích garážových brán je možnosť namontovať ich aj do starej garáže. Nie je potrebné robiť stavebné úpravy.

Rolovacie brány na Ddtrade.sk

Ak sme vás navnadili na praktickosť rolovacej brány, radi vám o nej poskytneme viac špecifických informácií. Neváhajte a kontaktujte nás telefonicky alebo e-mailom.
 
Počkajte prosím...