KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

5 mýtov o harmonikových dverách

Čo sa ľuďom najčastejšie spája s harmonikovými dverami? Tu je 5 najčastejších mýtov, ktoré o nich kolujú.

1.Nie sú dostatočne pevné a odolné

Väčšina ľudí si pod harmonikovými dverami predstaví plastové zhrňovacie dvere, ktoré sa používajú tam, kde klasické dvere pri otváraní prekážajú. Pravdou je, že zaberajú minimálny priestor a môžu opticky predeľovať priestor.

Taktiež existujú zhrňovacie alebo harmonikové dvere určené do exteriéru, ktoré sú vyrobené z robustnejšej konštrukcie. Používajú sa so zasklením a umožňujú prechod do vonkajšej časti objektu, napríklad na terasu, verandu alebo balkón.
 
Skladajú sa z niekoľkých krídel, nájdete dvoj-, ale aj šesťkrídlové dvere. Dajú sa zhŕňať na pravú či ľavú stranu, ale aj do stredu. Pri otváraní harmonikových dvier potiahnete aktívne krídlo, ktoré sa pritisne na druhé krídlo. Pohybom kľučky druhého krídla dostanete dvere do správnej polohy, tzv. harmoniky. Konštrukcia týchto dvier je pevná, odolná a otváranie jednoduché.

2.Používajú sa len v nemocniciach a kanceláriách

Interiérové harmonikové dvere nájdete v nemocniciach a kanceláriách, no slúžia aj ako estetický doplnok v bytoch a domoch, kde môžu oddeľovať funkčné zóny vo veľkom priestranstve.

Tam, kde je vhodnejšie otvárať celú časť steny, aby sa získalo viac priestoru, sú vhodné práve zhrňovacie dvere. Či v hoteloch, reštauráciách a obchodoch, alebo v rodinných domoch a zimných záhradách.

3.Majú zastaralý dizajn

Súčasná škála farieb pri povrchových úpravách je široká, a preto si vyhoďte z hlavy dizajn spred niekoľkých rokov. Vonkajšie dvere majú mať okrem odolnej konštrukcie aj estetickú funkciu, čo spĺňa povrchová úprava aj hliníkových, aj plastových profilov.

Povrchová úprava hliníkových profilov sa robí lakovaním vo všetkých odtieňoch palety RAL alebo sa anodizuje. Farby sú bezpečné, proces lakovania sa robí podľa európskych štandardov. Harmonikové dvere sa tiež upravujú práškovým lakovaním v imitáciách dreva. Veľké presklené plochy budú okrasou na vašom rodinnom dome.

4.Je nutné sa o ne nadmerne starať

Údržba sklenených harmonikových dvier je rovnako jednoduchá ako pri oknách. Takže pri ich čistení nemusíte kupovať špeciálne čistiace prostriedky.

5.Nie sú praktické, na ich otvorenie treba vyvíjať veľa sily

Zhrňovacie dvere vám práve vďaka skladania krídel do harmoniky zjednodušia prechádzanie na terasu alebo pri prestavbe uľahčia prenášanie materiálov z vonkajšej časti dovnútra. Mýtom tiež je, že ich manipulácia je náročná. Lenže stačí malé vyvinutie sily a dvere sa dostanú do správnej polohy. Ovládanie si môžete ešte viac zjednodušiť automatickým riadením.

Ak by ste mali záujem o harmonikové dvere, interiérové, alebo exteriérové, neváhajte a kontaktujte nás, radi vám predstavíme ich možnosti vo vašom priestore.
 
Počkajte prosím...