KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

5 spôsobov, ako ušetriť na vchodových dverách

Aj keď z každej strany počujete, aby ste na vchodových dverách nešetrili, sú miesta, kde sa dá utesniť odlev vašich peňazí. Pozrite sa spolu s nami, ktoré to sú.

1. Plastové profily namiesto hliníkových

Pri výbere profilu dverí sa vám ponúka niekoľko alternatív, a to hliník či plast. Hliník je pevnejší a odolnejší, a preto aj viac stojí. Má lepšie tepelno-izolačné vlastnosti. Avšak kvalitný plastový profil s nízkym prestupom tepla, vám tiež zaistí dobrú izoláciu. Okrem toho dlho vydrží a je stabilný.
 

2. Pochopte technické parametre

Dvere však tvorí viac ako profil. Tepelná nepriepustnosť je dôležitá aj pri dverných výplniach a pri krídle. No najdôležitejší údaj, ktorý by ste mali sledovať, je súčiniteľ prestupu tepla pre dvere ako celok. Ak ho zvolíte čo najnižší, do budúcna ušetríte na kúrení.

3. Tichá lokalita a dobré susedské vzťahy

Je známe, že zlodejom nerobí problém dvere vylomiť alebo vykopnúť v priebehu niekoľkých sekúnd. Ak však chcete ušetriť, myslite na svoju bezpečnosť už dopredu pri výbere miesta na bývanie. Obhliadnite si susedov a nadviažte s nimi priateľské vzťahy.

4. Šikovné pomôcky k bezpečnosti

Dokonca existuje niekoľko systémov, ktoré vám na smartfón zašlú správu o cudzom pohybe vo vašom byte. Zainvestujte buď do alarmu, alebo do senzoru pohybu. Táto drobná investícia sa vám vráti v podobe pokojnejšieho svedomia.

5. Zvoľte bielu farbu

Neutrálna farba dverí vôbec nie je mimo módy. Ak ju dozdobíte vhodnými prvkami alebo doplnkami, bude vynikať nielen v interiéri, ale aj pri vchode do vášho domu. A navyše, za základnú farbu zaplatíte menej ako za odtiene RAL alebo imitácie rôznych druhov dreva.

Zaujali vás naše tipy, ako ušetriť na vchodových dverách? Opíšte nám parametre dverí a dostaňte od nás zdarma cenovú ponuku.
 
Počkajte prosím...