KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

Ako si vybrať lacné, ale kvalitné vchodové dvere?

Keď sa človek chystá na kúpu vchodových dverí, často už vopred ľutuje svoju peňaženku. Kúpa vchodových dverí do domu či bytu vôbec nie je lacnou záležitosťou. Je pravda, že za kvalitu sa naozaj platí?

Do určitej miery áno. Závisí to však aj od toho, akú bezpečnostnú triedu vašich dverí si zvolíte. Ako sme už pred časom popísali v článku, v predajniach máte na výber najčastejšie z 5 bezpečnostných tried. Logicky, tie najlacnejšie dvere nájdete práve v triede č. 1 a 2.


Síce bezpečne, ale aj šetrne

Pre rodinné domy sa odporúča predovšetkým bezpečnostná trieda číslo 3. Samozrejme, aj spolu s ďalšími doplnkami, ktoré sa starajú o vašu bezpečnosť v rodinnom dome. Ide najmä o alarmy, pohybové senzory či nejakého domáceho miláčika, ktorý príchod kohokoľvek okrem vás dá patrične najavo svojím hlasným štekotom.

S bytmi je to inak. Ak bývate v paneláku či bytovom dome, ktorý má kvalitné zabezpečenie už pri vchode do budovy, môžete si dovoliť z bezpečnostnej triedy trocha uľaviť. A postačí vám aj taká dvojka, a tak aj menšie finančné zaťaženie vašej peňaženky.

Zároveň je pravdou, že každé bezpečnostné dvere odolávajú určitému náporu, ktorý vyvíja ten, kto sa k vám chce vlámať. Ak si teda aj vyberiete najnižšiu a najlacnejšiu triedu spomedzi bezpečnostných dverí, môžete si byť istí, že zlodej sa s nimi chvíľu popasuje. A možno práve takú chvíľu, akú treba na to, aby si ho všimli vaši susedia.


Nie každé dvere sú bezpečnostné. Ani byť nemusia

To, že dvere sú bezpečnostné, vám síce predajca tvrdiť môže, ale presvedčíte sa o tom jedine tak, že bude mať na svojej stránke certifikát mechanického zábranného prostriedku. Jedine s ním si môžete byť istí, že dvere, čo kupujete, sú naozaj bezpečnostné. A je celkom jedno, či budú stáť 300 alebo 1300 eur.

Rovnako nie je pravidlom, že ak si kupujete vchodové dvere, musíte si kupovať rovno bezpečnostné. Možno vám celkom postačia aj obyčajné, klasické, kvalitné a lacné vchodové dvere. Ak si vyberiete vchodové dvere z kvalitných profilov a od overených výrobcov, ani tie vás v boji s prípadnými zlodejmi nemusia sklamať. A pravdepodobne vás aj vyjdú lacnejšie.
 
Počkajte prosím...