KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

Ako vyriešiť zlé otváranie a zatváranie plastových okien

Máte nové plastové okná a po niekoľkých mesiacoch od montáže sa vám začali horšie otvárať či zatvárať? Nebuďte sklamaní. Možno stačí iba správne nastavenie a údržba, ktorá vás nebude veľa stáť.

Spadnuté okno treba zdvihnúť

Dôležité je to, že nastavenie okna vlastnými silami môžete bezpečne spraviť len vtedy, ak bola poriadne spravená montáž. V opačnom prípade to prenechajte odborníkovi. Spadnuté okno rozpoznáte tak, že sa pri manipulácii zadiera kovanie na krídle o kovanie na ráme.

Pravidelná starostlivosť

Pri kúpe plastového okna musíte rátať s tým, že bude potrebovať pravidelné premazanie. Aj keď sú gumové tesnenia kvalitné, jedenkrát do roka ocenia umytie neagresívnym saponátom a mazanie silikónovým olejom. Tým sa predĺži ich životnosť.

Kovanie zabezpečuje plynulú manipuláciu s oknom. Na okne sa nachádzajú rôzne časti kovania ako pohyblivé mechanizmy – tiahla pod lištou kovania, alebo bezpečnostné uzatváracie čapy, ktoré sú ochranou pred vypáčením. Podľa pokynov výrobcu ich z času na čas premažte. Uzatváracie čapy a uzávery sa štandardne mažú technickou vazelínou.

Nesprávna montáž

Tou najmenej lichotivou, ale predsa možnou alternatívou je, že firma vám okno namontovala neprofesionálne. Príčinou chvenia sa skla pri otváraní alebo prehnutého rámu môžu byť zle osadené kotviace prvky. V tom správnom prípade by mali byť kotviace body rovnomerne uložené na podkladovom materiáli, ale rozmiestnenie závisí aj od veľkosti okna.

Okrem ťažkého otvárania okien sa časom môžete stretnúť aj s inými problémami. Okno začne škrípať alebo sa na vnútorných stenách vytvoria plesne. Ako dbať o prevenciu, nájdete v tomto dokumente o údržbe plastových okien.

Plastové okná a zákaznícky servis od DDtrade

Údržba o plastové okná sa týka aj vás. Ak však potrebujete nastaviť okno, aby ste sa zbavili zlej manipulácie, neváhajte nás kontaktovať. Tento servis máte pri kúpe plastových okien v 5-ročnej záruke úplne zdarma.
 
Počkajte prosím...