KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

Biele interiérové dvere na 6 spôsobov

Biela je symbolom jednoduchosti a čistoty. Priestoru pridáva svetlo naviac. Interiérové dvere vo farbách bielej však vytvárajú dojem staromódnosti a fádnosti. Musí to byť skutočne tak?

Do interiérového dizajnu spadá aj výber dverí. Okrem technických parametrov by mali zapadať do celkovej harmónie bytu. To však neznamená, že nemôžu byť biele. Záleží len na vás, na aký spôsob si ich naservírujete. :)

1. S presklenými panelmi

Pravdou je, že z pohľadu zvukovej izolácie budú dvere bez presklenia lepším riešením. Ak si však na oživenie klasických bielych dverí vyberiete sklenené výplne, dbajte na to, aby boli z kaleného bezpečnostného skla. Je šesťkrát odolnejšie ako bežné nekalené sklo, čo znamená, že pri rozbití z neho nevznikajú kusy črepín volajúce po porezaní, ale iba drobné neškodné kúsky skla.

2. Úzke, dlhé či široké výplne

Výplní dvier môže byť veľa. Častými voľbami sú úzke podlhovasté alebo zvislé pásy či panel iba v hornej polovici dverí. Za tieto „okrasy” budete k štandardnej bielej platiť navyše.

3. Atraktívna kľučka

Kľučku je možné zvoliť v rôznych podobách – bielej, bronzovej, striebornej, s pozinkovanou alebo mosadznou úpravou. Jediné, čo by ste mali dodržať je, že dvere by mali s doplnkami ladiť. S bielou však môžete uletieť aj do iných tvarov kľučky a farebný dizajn skombinovať napríklad s vodovodnou batériou a lampou.

4. Zárubňa a krídla dvier v iných farbách?

Takisto je to so zárubňou. Väčšinou sa k bielym dverám využíva biela zárubňa, no nie je to pravidlo. Pri hliníkových zárubniach pekne vynikne strieborná, ktorú tiež zlaďte s kovaním, lištami či osvetlením. Uvidíte, o koľko percent lepší výsledok dostanete.

5. S otváraním do strany

Dvere môžete otvára kľučkou, posúvať do strany alebo ich iba potlačiť rukou, to sú tzv. lietačky. Každý typ plní svoju funkciu v iných častiach domu. Do kúpeľne si zaobstarajte posuvné dvere, s ktorými budete mať dostatok miesta a tiež razom osviežite fádnosť snehovobielej farby!6. Dušu im dodá drevený doplnok

Keď vojdete do izby, buď sa v nej cítite dobre alebo nie. No neriešite, či je to farbou dvier, koberca alebo podlahy. Dvere tvoria so zvyškom izby celok. Nebojte sa hravých farieb stien a netradičných doplnkov. Pretvorte atmosféru izby pomocou týchto krásnych poličiek s vetvami stromov, ktoré vzbudzujú dojem, že máte doma kus prírody.

Biele dvere dokážu do interiéru perfektne zapadnúť, keď sú obohatené čo i len drobnými prvkami. Preto si najskôr premyslite, akú chcete mať podlahu, farbu stien a doplnkov. Keď sa vám zapáčila ich jednoduchosť, kontaktujte nás a my vám radi zdarma vypracujeme cenovú ponuku.
 
Počkajte prosím...