KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

Čo zvyšuje cenu plastového okna?

Jedna z hlavných vecí, ktoré pri kúpe plastových okien riešite, je ich cena. Samozrejme, sú faktory, ktoré ju zvyšujú, aj znižujú, no hlavne záleží na tom, aby ste neskresávali z kvality.

1. Kvalitný profil

Profil by vám mal zabezpečiť dobré izolačné vlastnosti. Okná by mali zadržať hluk z ulice, neprepustiť teplo a byť odolné voči vode či vetru. Profil je zrovna tým, na čom by ste šetriť nemali. Pri okne záleží nielen na koeficiente prestupu tepla (Uw), ktorý by mal byť čo najnižší, ale aj na počte a hrúbke komôr či stavebnej hĺbke okna. Okno so stavebnou hĺbkou nad 70 mm je zvukovo odolnejšie.

2. Sklo

Priemerne je trojsklo o 30 % lepším izolantom ako dvojsklo. No, samozrejme, záleží od jeho vlastností, tepelnej priepustnosti a iných parametrov. Pri trojskle oceníte, že zamedzuje priechodu tepla dovnútra. V lete sa vám to môže vyplatiť, lebo nebudete mať z bytu či domu saunu. V zime zase neprepustí teplo z vyhriateho interiéru. Je vynikajúcim riešením v novostavbách a pasívnych štandardoch, cena je však vyššia.

3. Farebný dizajn a doplnky

Ak sa rozhodujete, akú farbu zvoliť, pri inej ako bielej si doplatíte. Okrem toho je dnes už takmer štandardom využiť tieniacu techniku. Stavebné firmy vám k oknám vedia dodať parapety, žalúzie alebo rolety, ktoré stoja peniaze navyše. Vonkajšie žalúzie sú úspornejším riešením ako vnútorné.

Naše integrované žalúzie Screenline sú ešte inovatívnejšie, pretože v lete sú skvelým regulátorom tepla, v zime zase pôsobia ako slnečný kolektor. Hodia sa do novostavieb a v spojení s ďalšími prvkami dokážu úplne minimalizovať energetické náklady.


4. Bezpečnostné prvky

Záleží na tom, koľko chcete investovať. Bezpečnostné prvky sú však jedinou overenou možnosťou, ako zabrániť tomu, aby vás vykradli. Je jedno, či si zaobstaráte hliníkové alebo plastové okná – zlodeji si s každým poradia do niekoľkých sekúnd. Kľúčové sú práve ochranné prvky.

Nešetrite na kvalitnom bezpečnostnom kovaní, ako je kľučka s kľúčom či na bezpečnostných bodoch. Podľa času, ktoré okno odoláva pri vlámaní, sa mu priraďuje trieda odolnosti. Opýtajte sa na ňu. Vezmite zodpovednosť do svojich rúk a postavte si dom v lokalite, kde nevyčíňa kriminalita a udržiavajte dobré vzťahy so susedmi.

5. Odborná montáž

Ak si chcete okno namontovať svojpomocne, nemusí to byť najlepší nápad. Laická montáž môže spôsobiť, že okno nebude správne osadené, ukotvené a na stenách sa začne usadať pleseň. Odbornú montáž vám zrealizuje stavebná firma za príplatok.

Naše plastové okná s nemeckými profilmi Salamander a českými RI line splnia vaše očakávania. Na trhu pôsobíme už 20 rokov a naše produkty nájdete vo výborných cenách. Pošlite nám dopyt na cenovú ponuku, ktorú vám zdarma vypracujeme.
 
Počkajte prosím...