KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

Drevohliníkové okná priaznivo ovplyvnia vaše zdravie

Máte dilemu, aké okná by sa hodili do vášho nového domu? Láka vás kvalitnejšie prevedenie, ktoré nepustí teplo von, udrží nápory vetra a nezľakne sa vlhkosti? Máme pre vás riešenie – drevohliníkové okná – elegantné, odolné a s príjemným dizajnom.

Keď sa spoja dva dobré materiály...

Drevo a hliník majú výborné vlastnosti. Drevený materiál je skvostom v dizajne, zladený s ďalšími doplnkami dokáže vyčariť krásne prostredie na bývanie. Z tých praktických vecí hlavne výborne udržiava teplo vo vnútri domu. Hliník je zase odolnejší voči veternému počasiu, vlhkosti a ďalším nepriaznivým vplyvom z okolia. Spojenie týchto dvoch materiálov znamená výborný výsledok. Drevohliníkové okná majú vonkajší profil z hliníka a vnútornú časť z dreva.Súčasť pasívneho štandardu

Ak myslíte do budúcna, iste uvažujete o alternatívnych zdrojoch získavania energie. Základom je orientovať dom na južnú stranu a prostredníctvom presklených častí získavať čo najviac tepla zo solárnych kolektorov. Pri nájdení vhodného umiestnenia je tiež dôležité, aby okolité stavby neprekážali získaniu profitu zo solárnych zdrojov.

V súčasnosti najviac letia betónové a tehlové domy, z prírodných materiálov dominuje drevo. Čoraz častejšie sa hovorí o stavbách zo slamy. Stavby z prírodných obvodových konštrukcií sú však finančne náročnejšie. K nízkym účtom za energie prispejú drevené, hliníkové alebo drevohliníkové okná s integrovanými žalúziami.

Drevo zabíja baktérie

Všetci považujeme drevo za krásne a za nič by sme nevymenili jeho prírodnú vôňu. Počuli ste už však o tom, že niektoré druhy dreva, ako dub, smrek a smrekovec, ničia baktérie, ktoré sa usadia na jeho povrchu? Áno, majú túto schopnosť a dokonca práve tieto dreviny sa využívajú na výrobu drevohliníkových okien. Ich izolačné vlastnosti vás budú tešiť veľa rokov.

Na vetraní záleží

V pasívnych domoch je otázka dobrého vetrania ešte naliehavejšia ako kdekoľvek inde. Odporúča sa vetranie s rekuperáciou. Na stenách sa vám neusadia plesne a vlhkosť neovplyvní vaše drevohliníkové okná. Aby vám v dome zostalo čo najviac tepla, vetrajte nárazovo a dvakrát denne. Rozhodnite sa pre zdravé a najmä ekologické bývanie.
 
Počkajte prosím...