KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

Drevohliníkové okná sú spojením praktickosti a estetiky

Zlatú strednú cestu medzi vysokou odolnosťou a prirodzeným vzhľadom ponúkajú drevohliníkové okná, ktoré sa čoraz viac využívajú na stavbu nízkoenergetických a pasívnych domov. Sú voľbou pre náročných zákazníkov, ktorí sú ochotní si za kvalitu a úsporu priplatiť.

Vôňa prírody

Prírodné materiály sú v stavebníctve pretrvávajúcim trendom. Prirodzená vôňa dreva, ako keď sa prejdete lesom, sa nedá nahradiť žiadnou napodobeninou.

Okrem estetiky a vzhľadu sa zákazníci rozhodujú pre drevené okná kvôli ich výbornej izolácii, ekologickej šetrnosti a životnosti. Drevo smreka vydrží 100 rokov a drevo dubu až 300 rokov. Nevýhodou drevených okien je náročnejšia starostlivosť. Drevo po celú dobu svojej životnosti pracuje a nie je natoľko odolné voči vlhkosti. Na drevených rámoch sú nutné opravy a obnovy náteru.


Hliník poskytuje stabilnú konštrukciu

Hliníkovým rámom nemožno odoprieť ich odolnosť voči vrtochom počasia. Keď to najmenej čakáte, príde veterná alebo búrková smršť, ktorá narobí škody. Samozrejme, aj hliník musí byť ošetrený vhodnou povrchovou úpravou, najčastejšie práškovým lakovaním v RAL prevedení, alebo anodizáciou. Čo si na hliníkových oknách ešte zamilujete (obzvlášť ženy), je ich praktická údržba.

Niečo pre náročnejších

Ak sa nechcete vzdať úžitku dreva, ale chcete dať oknám stabilnú a pevnú konštrukciu, našli ste si nového spojenca na úsporné bývanie. Drevohliníkové okná. Hliník z vonkajšej, exteriérovej strany zabezpečí, že konštrukciu nie je potrebné natierať, ako by to bolo v prípade dreva. Hliníkové opláštenie chráni drevo pred vonkajším prostredím. Pri drevohliníkových oknách počítajte s vyššou cenou, keďže ide o 2 kvalitné materiály.

Kde ich využijete a kde skôr nie

Aj drevohliníkové okná majú svoje nevýhody, respektíve za istých podmienok nemusia byť vhodnou alternatívou. A to napríklad ak máte dom vo vlhkom prostredí, je to podobne ako s drevenými oknami – vlhkosť nad 60 % ich môže poškodiť. Tiež si dajte pozor na okná s mäkkým spojením medzi hliníkovým a dreveným rámom, pretože sa môže stať, že pod tlakom tesniacich profilov voda presiakne do dreva, ktoré sa začne ničiť.

Naopak sú vhodné pre každého, kto chce vyššiu kvalitu a úsporu a, samozrejme, kúsok prírody vo svojom dome. Drevo a hliník sú skvelými bojovníkmi za ekologickejšie a úspornejšie domy, ktoré sa len tak ľahko nepoddajú pôsobeniu nepriaznivých faktorov.

Ak by ste mali záujem pozrieť si drevohliníkové okná naživo v našom showroome a vedieť viac, napíšte nám, radi vám poradíme.
 
Počkajte prosím...