KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

E-shop s plastovými oknami? Áno, aj okná sú už online

Výmene vašich okien už nemusia predchádzať nekonečné návštevy množstva obchodov s plastovými oknami. Aj plastové okná idú s dobou a aj tie už zakúpite priamo z domova len za pomoci internetu. Ako na to?

Internetové e-shopy sa tešia veľkej obľube. A je celkom jedno, či si online kupujete oblečenie, elektroniku, alebo alkohol. V internetových obchodoch dnes nájdete už naozaj všetko. Aj plastové okná.

Pri kúpe okien cez e-shop by ste si mali dávať pozor v podstate úplne na to isté, ako keď ich nakupujete „naživo”. Pri výbere dbajte na:


Profil vášho nového okna

V ponuke predajcov nájdete viacero profilov. Jedným z tých skutočne kvalitných je aj okenný profil Salamander. Okná s týmto profilom sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči poveternostným podmienkam a striedajúcim sa teplotám, čo nie je ani na Slovensku už nijako nezvyčajným javom. Sú stabilné, vydržia a aj váš príbytok bude vďaka nim bezpečnejší.

Je však tiež pravda, že za „salamandrovú” kvalitu si možno priplatíte. Buďte si však vedomí, že na profile okna skutočne neradno šetriť. Práve od okenného profilu sa odvíjajú aj jeho tepelnoizolačné vlastnosti a tiež odizolovanie hluku z ulice.

Sklené tabule

Vo všeobecnosti máte na výber z izolačných dvojskiel a trojskiel. Dvojsklá sú cenovo dostupnejšie. Tiež sú však ich izolačné vlastnosti o čosi slabšie ako je tomu u trojskiel. Trojsklá ručia za to, že v zime neprepustia vaše drahé teplo von a v lete zase nedovolia, aby tie ukrutné horúčavy spravili aj z vášho domova neobývateľné trópy.


Bezpečnosť a montáž

Čo ako prvé skúšajú zlodeji, keď sa chcú dostať k vám do domu či bytu? Dvere a okná. A vedzte, že niektorí sú dnes už natoľko šikovní, že len máloktoré okno ich zastaví. Aj preto by ste mali už pri nákupe okien cez e-shop myslieť aj na bezpečnostné prvky. Vaše okno by si malo so sebou domov priniesť aj bezpečnostné kľučky či špeciálne kovanie.

V neposlednom rade, nezabúdajte na montáž. Väčšina predajcov ju síce ponúka, ale nemusí to byť samozrejmosťou. Nezabudnite teda v online formulári zaškrtnúť aj toto políčko.

Kto sa bojí, nech nejde na internet

To môže platiť v prípade čohokoľvek iného. Pri nákupe okien cez e-shop sa ale naozaj nemáte čoho báť. V podstate sa tento online nákup nijako nelíši od nákupu „naživo”. Akurát tak možno v tom, že cez internet je to pohodlnejšie.

Ak ste teda nabrali odvahu a trúfate si do nákupu okien online, využiť môžete aj e-shop predajcu DDTrade.sk. A v prípade, že máte aj nejaké otázky a fyzicky pri vás nestojí žiadny predavač, nepanikárte. Predajcu okien môžete vždy kontaktovať aj po starom telefonicky alebo aj modernejšie mailom.
 
Počkajte prosím...