KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

Garážové brány: Aké typy poznáme?

Ste medzi garážovými bránami nováčikom a zišla by sa vám už nová? Nikto predsa ešte z neba učený nespadol. Preto sme tu my. Poradíme vám, ktorá garážová brána sa hodí práve pre vás a vašu garáž.

Medzi základné typy garážových brán na našom trhu patria:

  • Rolovacie brány,
  • posuvné brány,
  • výklopné brány,
  • sekciové brány.

Rolovacie garážové brány

Tento typ garážových brán sa najviac hodí pre menšie garáže. Rolovacia brána sa jednoducho zroluje a nezaberá žiadne miesto ani pred, ani vo vnútri garáže. Môžete stáť rovno pred bránou a čakať, kým sa otvorí. Takisto je možné ju otvárať nielen vypínačom, ale napríklad aj na diaľkové ovládanie.

Posuvné brány

Medzi najväčšie výhody posuvných brán patrí predovšetkým to, že si zachovávajú plnú prejazdovú výšku. Nijako teda nezaberajú priestor pod stropom. Poteší takisto aj jej schopnosť na čiastočné otvorenie. Vďaka tomu môžete aj garážovú bránu používať ako jednu z možností vstupu do domu. Otváranie takejto brány je rýchle, tiché a jednoduché.

Ak však chcete posuvnú garážovú bránu používať aj ako vstup do domu, nemali by ste zabúdať ani na jej zabezpečenie a bezpečnostné prvky by ste mali mať v „košíku” už pri kúpe samotnej brány.

Treba tu takisto myslieť aj na to, že posuvná brána potrebuje nejaký ten priestor na odsunutie. Tak by mala byť aj šírka vchodu do garáže o čosi väčšia.


Výklopné brány

Výklopná brána je najmenej náročná na vašu peňaženku. Cenovo je zo všetkých typov brán najdostupnejšia. Nepočítajte však s tým, že vám tento typ brány poskytne tepelnú izoláciu. Jednou z nevýhod môže byť aj to, že pre výklopnú bránu budete potrebovať pred garážou väčší priestor.

Ak s tým však problém nemáte, lacná výklopná brána môže byť pre vás tou správnou voľbou. Vďaka výklopnej bráne a jej trojbodovému systému uzamykania bude aj vaše auto v bezpečí.

Sekciové brány

Tento typ brán sa hodí pre tých, u ktorých tvorí garáž súčasť domu a navyše vykurovanú. Sekciové brány sa skladajú zo sekcií, ktoré zachádzajú pod strop. Tieto sekcie sú nielen vyplnené tepelnoizolačnou penou, ale majú takisto aj bezpečnostné zámky, takže sa k vám žiadny zlodej nedostane.

Sekciové brány sa často používajú aj ako jedna z možností vstupu do domu. Výhodou je, že sa do nich dajú vložiť aj vstupné dvere.
 
Počkajte prosím...