KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

Montáž plastových okien. Svojpomocne či s odborníkmi?

Kúpa okna ešte nie je všetko. Potvrdením objednávky sa vám okno zázračne doma nezjaví. Ako je to teda s následnou montážou plastových okien? Zvládnete ju aj sami alebo to máte radšej zveriť do rúk odborníkov?

Základné pravidlo je, že ak vaše technické zručnosti končia pri zabití klinčeka do steny, mali by ste určite využiť služby profesionálov. Osadiť si svoje nové okno naozaj nie je najjednoduchšie a vyžaduje si dávku skutočnej technickej zručnosti.

Ak však svojim schopnostiam veríte, prípadne už máte s montážou nejaké tie skúsenosti, nasledujúce video môže byť pre vás pri svojpomocnej montáži plastových okien prínosné.Pravdou je aj to, že ak sa pustíte do svojpomocnej montáže, tak čosi ušetríte. Nebude to však nijaká astronomická suma.

Koľko ma vyjde profesionálna montáž?

To závisí, samozrejme, od toho, aké okná ste si kúpili. Či ide o jedno, dvoj, trojkrídlové okno, aké izolačné sklá ste zvolili a cena sa takisto odvíja aj od počtu okien. Logicky, závisí aj od spoločnosti, ktorá vám okná predala.

Pre príklad vám povieme, koľko vás vyjde montáž jedného plastového okna u nás v DDTrade.

Predstavte si teda, že ste si zvolili jedno dvojkrídlové okno s rozmermi 2000 x 1000 mm. Vaše okno má izolačné dvojsklo, chcete aj vonkajšie a vnútorné parapety a inštalovať sa bude do panelového domu. Obvod vášho okna je 6 bm (bežných metrov). Výsledná cena za montáž (nie okno) je teda 65,70 €.

Za demontáž starých okien sa pripláca 1 euro a rovnako 1 euro priplatíte aj za montáž vonkajších a vnútorných parapetných dosiek.

Možno si poviete, že to nie je práve najlacnejšie. Verte však, že je to určite lacnejšie, ako to skúšať „na vlastnú päsť” a v dôsledku toho si neskôr kupovať ďalšie, úplne nové okno. Ak vás zaujíma presná cena nielen plastového okna, ale aj montáže, môžete použiť našu kalkulačku.
 
Počkajte prosím...