KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

Na čom ušetríte pri kúpe vchodových dverí do domu?

Kúpa vchodových dverí do domu nie je ako kúpa letných nohavíc. Nielenže dvere sú podstatne drahšie ako nohavice, ale keď sa zoderú, nevymeníte ich ani tak ľahko ako letné šortky. To však neznamená, že pri kúpe vchodových dverí sa nedá ušetriť. Dá. Ako na to?

Tak, ako dokážete ušetriť pri kúpe letných nohavíc, tak ste schopní ušetriť aj pri kúpe vchodových dverí do domu. Namiesto tridsaťeurových riflí s dierami si kúpite desaťeurové a použijete nožnice. Výsledok je rovnaký.

Podobným spôsobom ako na módnom výstrelku – deravých nohaviciach, dokážete ušetriť aj na vchodových dverách. Stačí, ak:

Znížite požiadavky na bezpečnostnú triedu

Je rozdiel, či vyberáte vchodové dvere do domu alebo bytu. Ak ste majiteľom bytu a samotný panelák či bytovka nemá priveľmi zabezpečený vstup, mali by ste voliť kvalitnejšie bezpečnostné dvere. Ak žijete trebárs na treťom poschodí, dvere sú jediným spôsobom, ako sa k vám zlodej môže dostať.

A ak sa k vám náhodou dostane a vy nemáte certifikát o bezpečnostnej triede vašich dverí, poisťovňa vám môže veľmi pekne zakývať na pozdrav. Bez bezpečnostného certifikátu totiž nie je povinná preplatiť vám vzniknuté škody, ak ju o to požiadate.

Pri dome je to však inak. Vchodové dvere sú len jedným zo spôsobov, ako sa zlodej do vášho domu dostane. Poslúžia mu aj okná, pivnica, garáž… Aj preto jednou z možností, ako na vchodových dverách môžete ušetriť je, ak znížite nároky na ich bezpečnostnú triedu. Ak totiž nemáte dostatočne zabezpečené iné možné vstupy do vášho domu, neoplatí sa vám ani investovať do vysokej bezpečnostnej triedy. A postačí vám aj trieda č. 2. Podrobnejšie o bezpečnostných triedach si môžete prečítať v našom staršom článku.   

O bezpečnosť domu sa starajú skôr rôzne pohybové senzory, alarmy, chlpatí domáci miláčikovia, alebo aj samotná polícia. Ak napojíte váš dom na políciu, nemusíte mať takmer žiadne obavy.

Zahráte sa na Pata a Mata. Len trošku šikovnejších a menej kreslených

Ušetriť môžete aj vtedy, ak sa rozhodnete pre svojpomocnú montáž. Pravdepodobne vám to výrobca nebude práve odporúčať, ale ak si trúfate a nie ste úplné drevo, ktoré nepozná rozdiel medzi špargľou a „špachtlou” (spisovne stierka), malo by sa vám to podariť. Dôležité však je držať sa návodov a inštruktáží. Ak vám ju neposkytol samotný výrobca, kvalitné montážne návody nájdete aj na internete. Ale myslite na to, že sa musíte držať návodu určeného konkrétne pre typ vašich dverí.

Šetríte na doplnkoch

Tá kľučka naozaj nemusí byť antikorová a to klopadlo skutočne nie je až tak nevyhnutné. Ľudia ešte stále majú hánky. Na doplnkoch dokážete výrazne ušetriť. A takisto aj na povrchovej úprave dverí a ich výplni.

Ak skĺbite svojpomocnú montáž s nižšou bezpečnostnou triedou a lacnejšími doplnkami či systémom otvárania, konečnú sumu dokážete pekne orezať. Podobne ako tie diery na letných šortkách.
 
Počkajte prosím...