KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

Najlepšiu ochranu pred zlodejmi vám poskytnú bezpečnostné dvere

Vraví sa, bezpečnosť nadovšetko. To platí nielen počas riadenia motorového vozidla či užívaní si adrenalínových športov, ale napríklad aj pri ochrane vlastného domu či bytu. Nemáme teraz na mysli, aby ste si svoj pozemok ohradili elektrickým plotom, ale na také bezpečnostné dvere by ste v súčasnosti mali určite myslieť.

Dvere nie sú vec, ktorú kupujete bežne a určite nie sú ani tým posledným, čo do svojho nového bytu či domu pridávate. Výber dverí nemožno podceňovať, pretože práve cez ne sa do vášho bytu zlodej dostane najčastejšie a práve cez ne si môže odniesť všetok vás drahocenný majetok. Na dverách sa naozaj neoplatí šetriť. Nechránia totiž len váš majetok, ale aj súkromie.

Typov bezpečnostných dverí je mnoho a máte si z čoho vyberať, či už ide o rôzne farebné odtiene, tvary a materiál. Čím sa bezpečnostné dvere od tých obyčajných líšia je, že majú bezpečnostnú vložku chránenú bezpečnostným kovaním, ktoré spolu vytvárajú pre zlodeja a kohokoľvek iného len ťažko prekonateľný celok.

Pri bezpečnostných dverách sa šetriť neoplatí

Cena takýchto dverí je rôzna a na slovenskom trhu je možný výber aj z tých lacnejších aj finančne nákladnejších. Na čo však pri kúpe takýchto dverí netreba zabúdať je aj to, že vaše staré zárubne im už vo väčšine prípadov nebudú vyhovovať.

Ceny sa môžu pohybovať od tých lacnejších dverí okolo tristo eur až po nákladnejšie do tisíc eur. Výber závisí aj od toho, čo od nich očakávate a akú mieru ochrany požadujete. Ako sme už spomínali, platí tu však to, že jednoznačne netreba šetriť a investícia do dverí nie je niečo, čo nemôžete podceňovať.

Viacnásobné blokovanie a výborná izolácia

Dvere sa vždy niekoľkokrát testujú, ako by obstáli pri strete so zlodejom. Hliníkové dvere sú oproti plastovým síce drahšie, ale na ich vypáčenie treba viac času, najmä, keď sú vybavené päťnásobným blokovaním a vrstveným bezpečnostným sklom. Ich ďalšou výhodou je aj tepelná a zvuková izolácia. V spojení s kvalitnými oknami by vás teda neželané zvuky áut z ulice už nemali až tak obťažovať a aj dvere môžu byť tým, čo vám dopraje pokojnejší spánok.

Aj certifikáty určia kvalitu dvier

Pri výbere a následnej kúpe týchto dverí treba dbať aj na overenie kvality. Nevyhnutné sú pre vás bezpečnostné certifikáty. Tie musia byť vydané kompetentným úradom, takisto musia byť platné a potvrdzovať všetky technické vlastnosti dverí, ktoré im váš predajca prisúdil.

Trh s bezpečnostnými dverami je pomerne bohatý a záleží už len na vás, koľko ste ochotní do svojho súkromia a istoty investovať. Obráťte sa na nás v prípade ak zvažujete kúpu bezpečnostných dverí a radi nájdeme najkvalitnejšie riešenie vzhľadom na váš rozpočet.
 
Počkajte prosím...