KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

Prečo hliníkové dvere spĺňajú všetko, čo od vchodových dverí požadujete

Výber vchodových dverí do domu či bytu nie je tak jednoduchý ako výber interiérových dverí. Pri vchodových dverách musíte zvážiť oveľa viac ako len to, či sa vám esteticky hodia. Prečo by ste si mali zvoliť práve hliníkové dvere ako vstupnú bránu do vášho príbytku?

Najprv si zhrňme, aké všetky funkcie musia vchodové dvere plniť. Musia vás chrániť pred teplom, zimou, hlukom, poveternostnými podmienkami a udržiavať vaše obydlie bezpečným. Takisto musia počítať s tým, že budú najväčšmi zo všetkých dverí vo vašom dome namáhané, pravidelne otvárané, a preto musia čo-to vydržať.

Medzi základné materiály, z ktorých si pri kúpe vchodových dverí môžete vyberať, patria drevo, plast, hliník, prípadne ich kombinácie. Prečo by ste si mali z tejto ponuky vybrať práve čoraz populárnejší hliník?

Vďaka hliníku nemáte prievan ani v peňaženke, ani v dome

Jedným z dôvodov, prečo by ste sa mali v obchode informovať o hliníkových dverách, je aj to, že dvere z tohto materiálu najlepšie tesnia, a tak chránia váš dom pred únikmi tepla. Hliníkové dvere aj okná sú všeobecne známe práve pre svoje tepelnoizolačné vlastnosti a takisto spĺňajú nízkoenergetické štandardy. Ak chcete ušetriť na teple, sú pre vás jasnou voľbou.


Unesú nielen záťaž, ale aj pribúdajúce roky

Ďalšou prednosťou dverí a aj okien z hliníka je tiež ich únosnosť. Hliníkové dvere sú pripravené na to, že budú naozaj často otvárané a zatvárané.

Rovnako sú na tom aj so životnosťou. Pri dverách z tohto materiálu vám určite nehrozí, že ich budete musieť o pár rokov meniť. Hovorí sa, že posteľ meníte dvakrát za život. Hliníkové dvere však možno kupujete len raz a ešte aj vaše deti z nich budú mať úžitok.

Chladné a strohé? Imitujte

Ak sa obávate toho, že hliník pôsobí navonok chladne, aj to celkom jednoducho vyriešite. Stačí, ak si nakúpite fólie, ktoré presvedčivo imitujú trebárs aj drevo alebo využijete lakovanie či rôzne nástreky. Ak by vás však ani to stále nepresvedčilo, vhodná je takisto kombinácia drevo-hliníkových dverí.

Hliník pôsobí moderne, výborne sa hodí k súčasnej architektúre, ale s prípadnou imitáciou dreva sa nemusíte báť nainštalovať ho aj do starších domov. Je pravda, že hliníkové dvere sú poväčšine z trojice plast, drevo, hliník najdrahšie, ale prvotná investícia do vchodových dverí z tohto materiálu sa vám v konečnom dôsledku určite oplatí.

 
Počkajte prosím...