KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

Prvé, čo zlodej skúsi, sú vaše okná. Ako ich zabezpečiť?

Zatiaľ, čo na vyšších poschodiach panelákov sú dvere jediným spôsobom, ako sa zlodej môže dostať do bytu, v prípade rodinných domov skúsi najprv okná. Ako ich zabezpečiť tak, aby sa mu nepodarilo obrať vás o majetok?

Myslíte si, že preháňame a chceme vás iba nahovoriť na ďalšiu nie až tak potrebnú investíciu do vášho okna? Tak si pozrite nasledujúce krátke video o tom, ako jednoducho sa k vám zlodej cez plastové okno dostane.Už nám veríte, že vaše plastové okno sa naozaj oplatí zabezpečiť? To sme radi. A teraz nejaké tie tipy, ako na to.

Bezpečnostné kovanie

Práve vďaka bezpečnostnému kovaniu zabránite zlodejom bezproblémovo sa vkradnúť do vašej obývačky. Bezpečnostné kovanie tvorí vlastne uzamykací mechanizmus, pánty a systém otvárania a sklápania okna v spojení s ovládacími prvkami. Bezpečnostné kovanie je možné nainštalovať na akýkoľvek typ okna – plastové, hliníkové aj drevené.

Bezpečnostné sklá a fólie

Možno máte bezpečnostné kovanie, ale máte celkom obyčajné sklo. Kovanie vás ochráni pred otvorením okna, ale na čo vám je, ak sa k vám zlodej dokáže dostať prostým rozbitím skla? Práve tomu dokážete zabrániť inštaláciou bezpečnostného skla.

Odolnosť sklenenej výplne sa odvíja od typu použitého bezpečnostného skla. Na trhu existuje naozaj široká škála bezpečnostných skiel a váš výber závisí od toho, proti čomu sa chcete obrniť. Bezpečnostné sklo vás môže chrániť pred tlakom, strelnými zbraňami, letiacimi predmetmi alebo aj pred tlakovou vlnou z výbuchu.

Ak však chcete vaše sklo ešte viac vylepšiť, môžete siahnuť po bezpečnostných fóliách. Preraziť takúto fóliu a dostať sa k sklenej výplni je rovnako namáhavé ako prepíliť mrežu. Použitie fólie navyše nijako nemení vzhľad vášho okna, iba spevní jeho zasklenie.


Okenice

Romanticky pôsobiaci dom s okenicami nemusí byť výsadou iba Talianov. Ak sa k dizajnu vášho domu hodí aj takýto doplnok, šup s ním na okno! Okenice chránia vaše okná nielen pred nepriazňami počasia, ale dokážu ich aj zabezpečiť pred zlodejmi. Aj na okenice sa totižto dajú pripevniť rôzne bezpečnostné zámky a kovania, ktoré ochránia vaše pohodlie (a výbavu) domova.

Jedným z najistejších spôsobov, ako zabezpečiť vaše okno, a tým aj domov, je aj okenná mreža. Nie každý má však rád výhľad z okna zatienený neestetickou mrežou. Naše menej agresívne odporúčania na zabezpečenie vašich okien už poznáte. Čo si vyberiete?
 
Počkajte prosím...