KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

Sklenené posuvné dvere: 5 dôvodov, ktoré vás presvedčia o ich jedinečnosti

Posuvné dvere sa nám spájajú s interiérom. Sú však často používané aj ako vonkajšie dvere alebo ohradenie zimnej záhrady. Akú sú ich neodškriepiteľné výhody, ktoré oceníte?

1.    Zaručia vám lepšiu náladu

Vďaka nim získate omnoho viac svetla vo vnútri. Podľa toho, ako veľkú plochu chcete zaskliť, si vyberiete množstvo krídel, a tým aj veľkosť celých dverí. Z obývačky môžete získať výhľad na pekné prostredie vonku. Sklenené dvere môžu byť tiež vstupom na vašu terasu. Tam vám náladu ešte viac zlepšia zeleň a rastliny.

2. Len tak ľahko nepodľahnú vetru

Jedným zo základných parametrov, ktoré sa testujú na určenie kvality dverí, je odolnosť voči zaťaženiu vetrom. Testom sa podrobujú dvere v certifikovaných skúšobných laboratóriách, odkiaľ Notifikovaná osoba spíše protokol o meraných vlastnostiach.  

Výsledkom merania odolnosti voči tlaku vetra je 5 tried, pričom pri každej je daný tlak v Pascaloch, ktorému sú schopné dvere odolať. Okrem toho sa k triede pridáva písmeno od A po C, ktoré udáva relatívny čelný pohyb, a teda prehýbanie rámu a krídel pod vplyvom vetra. Najlepšou triedou môže byť C5. Naše hliníkové dvere spadajú do triedy 4, keďže sú schopné odolať tlaku vetra 1600 Pa.

3. Sú vodotesné

Ako ďalšia z významných hodnôt sa určuje vodotesnosť. Jej hodnota je sumár pôsobenia tlaku vzduchu pri prieniku vody. Čím menej vody prepustí na vnútornú konštrukciu dverí pri simulovanom tlaku vzduchu, tým je ich vodotesnosť lepšia.

Poznáme triedy 1A – 9A (skúšobný postup A) alebo 1B – 7B (skúšobný postup B). Naše sklenené posuvné dvere sa nachádzajú v triede 7A, čo predstavuje 300 Pa, ale aj 8A, pri ktorej dvere odolajú 450 Pa. Niektoré druhy dverí majú odolnosť ešte vyššiu, a to 900 Pa. V týchto prípadoch sa im neprideľuje trieda s písmenkom, ale priama hodnota tlaku. Pri 950 Pa patria do triedy E900.

4. O čom sa vo vnútri rozpráva, to tam aj zostane

To vám zabezpečí ich akustická izolácia. Hluk neprestúpi cez naše hliníkové sklenené dvere pri 43 dB. Závisí to však aj od konkrétneho typu zasklenia.

5. Otváranie zvládne ktokoľvek

Neverte mýtom o posuvných dverách. Väčšina ľudí ich má v mysli zafixované ako nepraktické harmonikové dvere, ktoré neposkytujú dostatok súkromia. Sklenené posuvné dvere s hliníkovým alebo plastovým profilom sú skvelé aj vďaka tomu, že je jednoduché s nimi manipulovať. A zvládne to naozaj každý.
 
Počkajte prosím...