KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

Sklenené vchodové dvere. Áno či nie?

Chystáte kúpu vchodových dverí do domu a zaujali vás tie sklenené? Tento typ dverí rozhodne nie je pre každého. Zistite, či sú tieto dvere pre vás to pravé orechové a či ich kúpu neskôr neoľutujete.

Niekto si sklenené dvere nevie vynachváliť, iní ich zase zatracujú a najradšej by ich nahradili hoc aj kartónom. Ak aj vy uvažujete nad kúpou týchto dverí, uistite sa, či vám všetky ich vlastnosti naozaj vyhovujú. Čo ľuďom prekáža na sklenených dverách najviac a čo si na nich naopak cenia?

Strata súkromia

Klasické sklo je ako zhmotnená čistá voda. Je číre. Práve tento fakt mnohým ľuďom na sklenených dverách prekáža. Aj to sa však dá vyriešiť. Obyčajné priesvitné sklo nahradíte matným, vlnitým, satinovaným sklom alebo si naň z vonkajšej strany dáte nalepiť zrkadlovú fóliu. A problém je vyriešený.

Je pravda, že mať na dverách klasické číre sklo, ak sú vaše vchodové dvere orientované do rušnej ulice, naozaj nie je ten najlepší nápad. O stratu svojho súkromia sa však ani s čírim sklom nemusíte báť, ak máte vchodové dvere schované za múrom, prípadne sa do vášho domu vchádza z bočnej či zadnej strany, ktorú od ulice nevidno. V takomto prípade si smelo môžete dovoliť stať sa majiteľom aj čírych sklenených dverí.

Buď svetlo. Aj bez žiarovky

Výbornou prednosťou sklenených dverí je to, že osvetlia vašu inak tmavú chodbu. Sklenené dvere sa obzvlášť hodia pre tých, ktorým na chodbe chýbajú okná. Takéto predsiene či chodby sú väčšinou odkázané na celodenné svietenie. Čo nie je práve najlepšie ani pre váš účet za elektrinu, ani pre životné prostredie.

Chcete ušetriť? Sklo vám to umožní

Do akýchkoľvek vchodových dverí sa oplatí investovať. Kupujete ich len párkrát za život. Platí to aj pri sklenených dverách. Investovať do skla sa vám opláca, pretože v konečnom dôsledku ušetríte. Ako?

Vďaka izolačnému dvojsklu alebo dokonca trojsklu a kvalitnému profilu, akým je napr. aj profil Salamander, z dlhodobého hľadiska ušetríte na unikajúcom teple. S takouto dvojicou zostane vaša chodba zohriata, aj keď budete cez dvere vidieť, že sneh už dosahuje výšku vášho päťročného dieťaťa.  

A čo bezpečnosť?

Nielen obavy zo straty súkromia, ale aj obavy o majetok sú častým dôvodom, prečo ľudia zatracujú sklenené dvere. Je to však celkom zbytočný a neopodstatnený dôvod. Aj sklenené dvere sú už bezpečnostné.

Ak žijete vo veľkom meste, dom nemáte nijako extrémne zabezpečený a kriminalita vo vašom okolí tiež nie je najmenšia, oplatilo by sa vám namiesto do obyčajného, investovať radšej do certifikovaného bezpečnostného skla. Cez to sa zlodej len tak ľahko nedostane a keď si bude myslieť, že ho jednoducho prerazí lakťom, tak ho v najbližšom čase čaká nielen polícia, ale aj nemocnica.


 
Počkajte prosím...