KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

Staré interiérové dvere? Nevyhadzujte ich, renovujte

Koľko vecí, ktoré by sa ešte dali použiť, ľudia hneď vymieňajú za nové? Staré interiérové dvere možno stačí len obrúsiť, natrieť či na nich vymeniť kovanie. Inšpirujte sa tromi tipmi na ich znovuprebudenie k životu.

Ak ste boli s drevenými interiérovými dverami spokojní, len sa časom poškriabali alebo sa z nich odlúpila farba, dajte im ešte šancu. Drobné nedostatky na povrchu či vŕzganie sa dajú pomerne ľahko odstrániť. Stačí vám niekoľko šikovných nástrojov z dielne.
 

1. Nátery obnovte brúskou, praskliny zakryte tmelom

Dvere zveste z pántov a odstráňte z nich všetky kovové časti. Základným krokom renovácie je obrúsenie starých vrstiev, ktoré sú už ošúchané alebo poškriabané. Na to využite napríklad vibračnú brúsku, ktorou odstránite starý náter až do úrovne podkladu dverí. Ak majú dvere niekoľko vrstiev farby, pomôckou môže byť pištoľ so špachtľou.

Po obrúsení si pripravte akrylový alebo epoxidový tmel. Prekryjete ním praskliny a priehlbinky. Dávajte si pozor, aby ste použili tmel na drevo a aby jeho nanesenie mierne presahovalo rovinu dverí. Iba tak ho môžete bezpečne obrúsiť.


2. Na vŕzganie pomôže vazelína

Nepríjemné zvuky pri otváraní dvier nepotešia nikoho. Avšak dá sa ich ľahko odstrániť. Kúpte si vazelínu, ktorou premažete dverné závesy. Ak sa krídlo oškiera o podlahu, zbrúste túto časť.

3. Skúste dizajn s fóliou

Jednou z možností je, samozrejme, dvere natrieť farbou, ale keď chcete siahnuť po niečom modernom a praktickom, zaobstarajte si samolepiace fólie, ktoré sú odolné voči poškriabaniu. Predpokladom pre dobre odvedenú prácu je vybrúsený a hladký povrch zbavený čiastočiek prachu a nečistôt.


Keď sa staré neoplatí...

Usúdili ste, že kvalita materiálu už nie je postačujúca? Sú poškodenia veľké a na opravu by ste museli načrieť do peňaženky hlbšie ako pri kúpe nových? Nové interiérové dvere sú v niektorých prípadoch rozumnejšou voľbou. Nechajte si poradiť od odborníkov z DDtrade. Na vaše otázky radi odpovieme.
 
Počkajte prosím...