KATEGÓRIE

KALKULÁCIA

certifikáty

Strieška nad dvere a jej význam

Dom je postavený, dvere a okná namontované. Mysleli ste aj na bezpečnosť dverí? Reč nebude o kovaní, ale o strieškach nad dvere, ktoré sú prvkom bezpečnosti dverí samotných.

Ako doplnok k dverám alebo nevyhnutná ochrana?

Doplnky okien ako žalúzie či rolety zlepšujú klímu domu v lete i v zime. A čo také doplnky k dverám? Okrem bezpečnostného kovania to môžu byť striešky nad dvere. Nemajú len skrášľujúci efekt, ale tiež chránia dvere pred poškodením zvonka. Aby boli dvere kompletne zabezpečené pred počasím, strieška sa môže pripevniť aj k bočným stenám.
Striešky možno využiť na vchodové a balkónové dvere, či už v rodinnom dome, alebo v paneláku. V panelákoch sa zvykne strieška montovať nad balkónové dvere vtedy, keď chýba izolácia konštrukčného panela a voda z vrchného poschodia preteká nižšie.

Profil konštrukcie a výplň

Pri výplniach striešok sa často stretnete s polykarbonátom, ktorý je odolný voči UV žiareniu, má dobrú svetelnú priepustnosť, nízku hmotnosť a neprekáža mu vietor, dážď i krupobitie. Je možné vybrať si jeho svetlý alebo hnedý odtieň. Nosníky, ktoré striešku držia, môžu byť z hliníka, plastu, dreva či ušľachtilej ocele. Namontovanie takejto striešky nezaberie veľa času a ani s údržbou nebudete mať problém.
Pri výbere výplne zvážte miesto umiestnenia a akú funkciu by pre vás mala plniť. Ak to má byť len dizajnová vychytávka, aj plastové profily môžu splniť to, čo očakávate. No v prípade, že bývate v oblasti s častými vrtochmi počasia, rozhodne zvoľte radšej hliníkový profil. Popýtajte sa výrobcu a dodávateľa na možnosti materiálov, výplní, rozmerov a tvarov.

Kam s dažďovou vodou

Pri výbere nezabudnite zvážiť to, akým spôsobom bude odtekať dažďová voda. Profil prístrešku by mal mať odkvapový žľab, ktorý ju odvedie.

Na dizajn myslite dopredu, mal byť ladiť s dverami

Plastové či hliníkové vchodové dvere viete zohnať v rôznych farbách a štýle. Je dobré sa popýtať výrobcu či dodávateľa dverí, či majú v ponuke aj striešky nad dvere. Tak môžete dizajn zosúladiť či získať zľavu na väčší počet produktov. Samozrejme, dá sa experimentovať aj s tvarmi, okrem oblúka je pekné zvoliť si obdĺžnik alebo trojuholník.
Neváhajte sa nás opýtať na možnosti striešok nad jednotlivé typy dverí z ktorých si ľahko vyberiete na našom webe pomocou kalkulačky cien vchodových dverí.
 
Počkajte prosím...